انواع راهبند

راهبندها و انواع راهبند وسیله ای هستند که در بیشتر مکان های پر رفت و آمد و پر تردد و عموما در مسیرهای بیمارستان ها و کارخانه ها و عوارضی ها و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند. راهبندها انواع مختلفی دارند که هر کدام کیفیت و کاربرد مخصوص خود را دارد. در ادامه بیایید نگاهی به انواع راهبند تبریز بکنیم.

  • راهبند میله ای
  • راهبند ستونی
  • راهبند زنجیری

از جمله پرکاربردترین راهبندها، راهبند میله ای می باشد که در خیابان ها و مجتمع های مسکونی و اداری کاربرد فراوانی دارد. این راهبندها همانطور که از نامشان پیداست به صورت میله هستند و به وسیله یک جک الکترونیکی باز و بسته می شوند. به عبارتی بالا و پایین می روند. این مدل ها در مجتمع های مسکونی و اداری کاربرد گسترده تری دارد.

البته قابل ذکر است که راهبند تبریز میله ای دارای دو نوع تردد نامحدود و تردد محدود می باشد که بستگی به کارایی و نیاز، می توانید یکی را انتخاب و استفاده کنید.

راهبند-تبریز

راهبند ستونی را شما در سطح شما نمیبینید. یا حتی کمتر می بیند. چرا که این راهبندها برای مسائل امنیتی مورد استفاده قرار میگیرند و مشخص است که قیمت آنها هم به مراتب از راهبند میله ای گران تر خواهد بود.

از لحاظ کیفیت هم راهبند ستونی بهتر از میله ای خواهد بود.

راهبند های زنجیری نیز در سطح شهر زیاد استفاده نمی شود و برعکس در اداره ها و سازمان ها و یا حتی ترمینال ها و پارکینگ ها که تردد بالاست استفاده می شود.

علت اهمیت زیاد راهبند تبریز چیست؟

این سوال بستگی به کاربرد انواع راهبند دارد. برای مسائل در ورودی پارکینگ ها و یا ورودی سازمان ها اگر راهبند نباشد با توجه به تردد بالا ممکن است بدون بررسی مجوز ورود اتفاق بیافتد و از لحاظ امنیتی مشکلاتی را به وجود آورد. با نصب راهبند تبریز می توان از ورود ماشین های مشکوک به سازمان ها جلوگیری کرد و بعد از بررسی اجازه ورود داد.

مدل دیگری از راهبند ها :

راهبند سیماران

راهبند BFT