جک پارکینگی تبریز چیست؟

حتما تا به حال برای باز و بستن درب پارکینگ خود در طول روز، مدام از ماشینتان پیاده و سوار شده اید و مسلما این کار اذیتتان کرده است. اما امروز در این مقاله می خواهیم شما را با وسیله ای بسیار کارآمد و مفید در درب های پارکینگتان آشنا کنیم. جک پارکینگی تبریز وسیله ای است که می تواند تحول اساسی در رفت و آمد روزانه شما ایجاد کند.

جک پارکینگی تبریز وسیله ای است که برای اتوماتیک کردن درب های ریلی، لولایی یا همان دو لنگه و درب های آهنی پارکینگتان به کار می رود. جک پارکینگی تبریز، با داشتن موتور الکتریکی بسیار قوی و کارآمد با توجه به وزن و ابعادی یک درب می تواند داشته باشد، رفت و آمد و همچنین امنیت را برای محل زندگی یا کارتان مهیا می کند. جک پارکینگی تبریز راه حله بسیار ساده ای است که از پیاده شدن مدام شما برای باز و بستن درب پارکینگ جلو گیری می کند.

جک های پارکینگی تبریز، جک هایی هستند که برای اتوماتیک کردن درب های آهنی، چوبی لولایی (درب دولنگه) و ریلی مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم ها بوسیله  موتور الکتریکی قوی،متناسب با اندازه و وزن درب و تعداد تردد در سازه های بزرگ و کوچک انتخاب شده و آسایش، امنیت کامل و راحتی بیشتر برای  مشتریان را به همراه دارند. جک های پارکینگی این امکان را برای فرد ایجاد می کند تا بدون پیاده شدن از خودرو و بوسیله کنترل از راه دور درب لولایی یا ریلی را باز و بسته کند.

انواع جک پارکینگی تبریز:

دو نوع جک پارکینگی برای درب های آهنی و چوبی طراحی شده است که عبارتند از: 1- جک بازویی 2- جک ریلی

جک بازویی: در این سیستم موتورها و یا بازوها بر اساس تعداد لنگه ها انتخاب می گردد که اگر درب شما یک لنگه باشد از یک بازو و اگر دو لنگه و یا بشتر باشد از دو بازو و یا بیشتر استفاده می گردد.

جک ریلی: در این سیستم با کمک یک موتور واحد درب بصورت ریلی باز و بسته می شود.

در جک های پارکینگی،فتوسل ها (چشمی) در هنگام بسته شدن درب حرکت ایمنی آن را تضمین کرده و از هر گونه حادثه احتمالی جلو گیری می کنند.

شما می توانید باتوجه به محل، وزن درب، طول درب وعوامل خارجی که دربها در معرض آن هستند جک پارکینگی مناسب درب خود را انتخاب کرده و با خاطر آسوده استفاده نمایید.

چگونه باید یک جک پارکینگی مناسب درب ورودی خود را انتخاب کنیم؟

در انتخاب نوع جک ریلی موارد ذیل باید مورد توجه کارفرما قرار گیرند:

 • الف – وزن درب
 • ب –  طول درب
 • ج – عوامل خارجی (مثل باد و …) و روانی درب ریلی
 •  د –  تعداد تردد خودرو
 •  و–  ودر نهابت، نام تجاری و برند

 در انتخاب جک بازویی موارد ذیل باید مورد توجه کارفرما قرار گیرند:

 • الف – وزن درب
 • ب – تعداد لنگه (یکلنگه یابیشتر)
 • ج –  طول درب
 • د –  عوامل خارجی، (مثل باد) و روان بودن لنگه های درب
 • ه –  تعداد تردد خودرو
 •  و–  نام تجاری و برند

و در نهایت با مشاوره از کادر مجرب درب اتوماتیک تبریز جک پارکینگی مورد نظر را انتخاب کرده و با خاطر آسوده نصب و استفاده نمایید.

متعلقات جک های پارکینگی:
 • موتور واحد در درب ریلی و دو عدد بازو در درب دو لنگه
 • مدار فرمان
 • چراغ فلاشر
 • چشمی یا فتوسل
 • دو عدد ریموت
 • یراق آلات نصب
 • آچار و یا کلید خلاص کن

درب اتوماتیک تبریز با کادر مجرب و متعهد به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مشتریان خود میباشد.

درب اتوماتیک تبریز چند برند معروف و موفق جهانی خدمت مشتریان عزیز معرفی مینماید .

انواع جک پارکینگی

برای درب های آهنی و چوبی، دو نوع جک پارکینگی طراحی و معرفی شده است.

 • جک بازویی
 • جک ریلی

در سیستم جک پارکینگی در تبریز که به صورت بازویی کار می کند، موتور یا همان بازوها، بر اساس تعداد لنگه های در به کار می روند، یعنی اگر تعداد لنگه های درب یک عدد باشد، یه بازو و اگر تعداد لنگه های درب دو عدد باشد، دو بازو در سیستم به کار خواهد رفت. در درب اتوماتیک تبریز هم کاربرد فراوان دارد.

اما در سیستم جک پارکینگی ریلی، درب به کمک یک موتور واحد، به تنهایی باعث باز یا بسته شدن درب پارکینگ به صورت ریلی خواهد شد. مسئله بسیار مهمی که درباره جک پارکینگی تبریز وجود دارد، این است که فتوسل ها یا همان چشمی های جک، در هنگام بسته شدن درب، حرکت ایمنی درب را تضمین و از خطرات و حوادث احتمالی بعد آن جلوگیری می کند. اما نکته بسیار مهم برای انتخاب یک جک مناسب برای محل کار یا زندگیمان، چند مورد هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

جک-پارکینگی-در-تبریز

انتخاب یک جک پارکینگی مناسب

برای اینکه یک جک مناسب و کارآمد برای محل مورد نظرمان انتخاب کنیم، چند مورد را باید مد نظر قرار دهید :

 • وزن
 • طول درب
 • عوامل خارجی
 • وضعیت مکان نسب
 • قیمت ها

باید به وزن و طول درب مکانمان دقت کنیم. اما عوامل دیگری مانند عوامل خارجی مانند باد و دیگر مسائل بیرونی، تعداد تردد خودرو ها در طول روز و در آخر انتخاب یک برند معتبر برای خرید جک مورد نیازتان. در آخر با استفاده از مشاوره کادر بسیار مجرب و کار بلد جک پارکینگی تبریز، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. طبق آمار به دست آمده یک جک پارکینگی سالیانه به تعداد 1500 بار باز و بسته می شود، که این کار باید با سرعت 177 میلی متر بر ثانیه اتفاق بیوفتد. پس هنگامی که یک جک پارکینگی دچار مشکل شد، لزوما باید به سرعت وارد عمل شد وتعمیرش کرد، پس انتخاب یک جک با کیفیت بالا بسیار مهم است.

اساس کار جک پارکینگی تبریز

جک پارکینگی تبریز، هر نوع که باشد اساس کار یکسانی دارد. همه این سیستم ها با موتوری که دارند یک جک مشخص را باز و بسته می کنند، اما اینکه با چه روشی این کار را انجام دهند، با یکدیگر فرق می کنند. بعضی با زنجیر، بعضی با تسمه، بعضی به صورت پیچی و بعضی دیگر به صورت مستقیم جک را باز یا بسته می کنند.

ابتدا جک پارکینگی تبریز که به صورت زنجیری کار می کند را شرح می دهیم. در این نوع جک، زنجیری که به درب متصل شده است، با بالا رفتن خود باعث بالا رفتن درب می شود. باید بدانید که این نوع جک ها در بین سایر جک های پارکینگی، ارزان ترین قیمت را دارد و مسلما پر فروش ترین جک پارکینگی موجود در بازار می باشد. اما قبل خرید به شما توصیه می کنم اگر از سروصدا زیاد بیزارید، از خرید این نوع جک، صرف نظر کنید.

جک پارکینگی تبریز که به صورت تسمه کار می کند، چون به جای آهن از پلاستیک نرم در آن استفاده شده است، سروصدای کم تری دارد و لرزش بسیار کم تری نسبت به جک های زنجیری احساس خواهید کرد. اساس کار این نوع جک، این است که به وسیله این پلاستیک نرم درب بالا می رود. این نوع جک ها، نیاز به نگهداری و تعمیر کم تری نسبت به جک های پارکینگی زنجیری دارد.

جک-پارکینگی-در-تبریز

سیستم جک پارگینگی

در جک های پارکینگی تبریز که به صورت پیچی مورد استفاده قرار می گیرند، یک میله آهنی باعث بالا و پایین رفتن درب پارکینگ می شود. این مدل نیز مانند مدل تسمه ای، صدای کمی دارد و نیاز به تعمیر و نگهداری زیاد ندارد.

اما جک پارکینگی تبریز که به صورت مستقیم کار میکند، بر خلاف مدل های قبلی که نیاز به تسمه، زنجیر و میله داشت، یک موتور قدرتمند به صورت مستقیم درب پارکینگ را بالا و پایین می برد. این نوع از جک پارکینگی تبریز، یکی از معروف ترین نوع جک ها می باشد که اکثر درب های مردم ایران از این نوع جک ها می باشد. این مدل از جک ها به دلیل صدای بسیار آرام و قطعات بسیار کمی که دارد مورد علاقه اکثر استفاده کنندگان از این محصول قرار گرفته استت.